O Filipie

Zabawę w Motocross zaczął w latach sześćdziesiątych mój dziadek Tadeusz Bukowicz. Był wówczas jednym z czołowych zawodników w Polsce. Miał na swoim koncie wiele tytułów a nawet zliczył kilka startów w Mistrzostwach Świata.

 


Dziadek zaraził tą ,,nieuleczalną chorobą’’ mojego tatę, który też jakiś czas startował, zaliczył parę wizyt na „pudle” ale i tez parę w gipsowni.

Nie miałem wyjścia, zostałem zapakowany na Yamahę PW 50 w wieku pięciu lat. Na początku była to bardzo luźna zabawa z tatą. W 2009 roku dostałem KTM 50. Rozpoczęły się regularne treningi pod okiem trenera Pana Mirosława Kowalskiego.
W 2010r wystartowałem w pierwszych w moim życiu prawdziwych zawodach. Jechałem wówczas KTM 65. Pierwszy sezon zakończyłem na 13 miejscu w MP .

 

 

W 2011r w wolnych chwilach pomagał mi w treningach Pan Maciej Zdunek który pokazał mi naprawdę dużo fajnych sztuczek w technice jazdy na motocyklu ,na koniec sezonu byłem już siódmy .Pod koniec sezonu 2011 trafiłem pod skrzydło trenera Pana Marcina Wójcika i wtedy dopiero zaczęła się „ostra jadka” na treningach.
Trener jest bardzo wymagający i rzadko chwali lecz dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu wielu ludzi sezon 2012 zaczął się dla mnie całkiem nieźle.

 

Regularnie zaliczam podium w zawodach lokalnych, udało mi się wygrać tegoroczną edycję Pucharu Polski i po pierwszej eliminacji jestem trzeci w Mistrzostwach Polski.
Przede mną jeszcze bardzo dużo pracy, ale jestem dobrej myśli.

 

 

Pasja mojego dziadka i taty spowodowały, że motocross stał się moim hobby. Dzięki temu, ze spróbowałem dziś jeżdżę po torach całego kraju a przyszłości może nawet świata.

 

Filip Bukowicz #13

mieszkaniec miejscowości: Zła Wieś

Uczeń: Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie

Reprezentant i zawodnik klubu: KM Wisła Chełmno

 

 www.filipbukowicz.pl